Мотоцикли під час Другої Світової Війни: Вітчизняні vs Німецькі мотоцикли

Инфoрмaция рaзмeщeнa нa прaвax рeклaмы:

Сьoгoдні у нaс кoрoткий eкскурс в істoрію підгoтувaлa кoмпaнія МoтoЗіллa. Xoчeмo пoгoвoрити прo пeріoд рoзвитку мoтoіндустрії під чaс Другoї Світoвoї Війни у Рaдянськoму Сoюзі тa Німeччині. Тoж пoїxaли!

Німeцькі мoтoцикли

Дo мoмeнту пoчaтку Другoї світoвoї війни німeцькі мoтoцикли мaли пeрeвaгу, тoму з ниx ми і пoчинaємo!

Пo-пeршe, після війни Німeччинa нe мaлa прaвa рoзвивaти oбoрoнну прoмислoвість пoвнoю мірoю. Грoмaдяни крaїни без- могли купувати досить дорогі получай той момент автомобілі, зате мотоциклет був по кишені всех благ-якому звичайному жителю країни.

Мотоцикли BMW

До самого 1924 року BMW випускала цивільні мотоцикли, двигун якого копіював англійський опозитний Douglas, але ближче до самого 1930 років мотоцикл почав набувати таких знайомих тускарора. BMW презентував нову модифікацію – R32, а згодом R35.

Нововведення:

 • карданна изложение замість ланцюгового приводу, а самопроизвольно кардан більш зручний і безпечний, вимагає менших витрат і зношується менше;
 • телескопічна передня отмычка і вилка з гідравлічними амортизаторами

Мотоцикли мали кофри, кріплення для того гармат, навіть кофри під установка. Відрізнялися великою вантажопідйомністю, випускалися як з колясками, приближенно і соло. BMW зробив цілий торжество моделлю R71, яка стала універсальною й однією з найпопулярніших.

Моделі мотоциклів компанії BMW:

 • R35
 • R12
 • R66
 • R71
 • R75

Мотоцикли Zundapp

Zundapp по полной обойме почав продавати мотоцикли з 1940 року. KS750 став одним з найбільш популярних представників військ Вермахту. Натура підвищеної прохідності могла форсувати дрібні водні перешкоди з повним зануренням двигуна.

Регульована підвіска дозволяла пристосуватися до самого будь-яких маршрутів. Компанія Zundapp стала банкротом у 1984 році, проте запам\’яталася як виробник військових мотоциклів підвищеної прохідності.

Kattenkrad некто же Sd. Kfz. 2

Kattenkrad – гусеничний мосасыкл з двигуном від компанії Opel в півтора літра заміняв основну вантажопідйомну силу, перетягуючи важкі гармати і навіть літаки.

DKW – Dampf Kraft WagenЇ

Достатньо маленькі та верткі мотоцикли в рядах німецької армії, зі скромними габаритами та маленькими об\’ємами двигуна, стали дуже популярні кокетничанье фронтом за розміри й економічність використання.

 • RT125
 • NZ350

Німеччина стала досить активним гравцем моторинку. Раньше початку Другої Світової Війни, та й у розпалі конфлікту, мотоциклетна промисловість вийшла бери новий виток розвитку, покращуючи характеристики прохідності й витривалості техніки.

Відповідь Радянського Союзу

Поки сусідні країни обкатували напрацювання у виробництві мототехніки, наша країна вирішувала свої внутрішні проблеми, яких було дуже багато. Та до сих пор ж таки, є моделі мотоциклів, які прийнято вважати легендарними.

М-72

Його вважають найвідомішим і найбільш впізнаваним мотоциклом серед радянської техніки. До факту, це копія BMW R71, але дещо адаптована нашими розробниками. Американці теж задивилися возьми вдалий проект BMW і поєднали базу Harlley-Davidson з двигуном і карданом R71, а пізніше – випустили проплазма WLA42.

Наш М-72 випустили в 1941 році з заводу «Іскра». Низький центряк ваги, який додає пик стійкості при їзді «соло», живлення кожного циліндра від свого карбюратора, привід получи и распишись коляску і передня вилка з гідравлічною амортизацією. Ідеальний в (видах радянських умов.

Про ці мотоцикли ходять легенди, починаючи від вдалого центру ваги і давно неймовірної живучості та працездатності. Маневреність і рівень прохідності держи висоті поза сумнівом. Скажем, він не дуже швидкий, розвиває неважный (=маловажный) більше 90 км / бадняк, але проходить ями дуже даром. Єдиним мінусом цього мотоцикла вважають його вагу – 380 кг, це дуже багато. Якщо став в полі, ведь витягнути самостійно байк неприметно неможливо. Якщо у вас зберігся такий редкость. Ant. обыденность – то ви з легкістю зможете знайти запчастини возьми мотоцикл в каталозі і відновити легенду М-72 – стверджують в компанії Motozilla.

Мотоцикли під время війни і після перемоги стали величезною допомогою населенню у відновленні країни. Та всі нові моделі розробляли яко, щоб при першій необхідності господар міг швидко перетворитися з колгоспника в бойову одиницю.

Інші розробки Радянського військового мотопрому

Найбільш вдалим проектом СРСР можна вважати Л-8, 350 кубів двигуна, рядом верхньоклапанній будові. І все б добре, мосасыкл зарекомендував себе не нет сил терпеть, ось тільки випускався він нате різних заводах, стандарти дотримувалися безлюдный (=малолюдный) так чітко, як надобно. В результаті, під час ремонту могла статися біда: аж комплектації і мали однакову будову, та вдоль деталях могли не підходити объединение розмірам та зазорам.

Військові розробки в хронологічній послідовності:

 • Л300
 • ХМЗ 350
 • ТІЗ-АМ600
 • Іж-8
 • Іж-9
 • Л-8

Мотоцикли союзників

Країни союзники надали радянській армії скромне семьдесят мотоциклів: Harley-Davidson WLA45, 741 Military Scott та Indian. Як завжди у радянській системі, серйозні мотоцикли розійшлися в соответствии с старшим чинам, а більш прості – були адаптовані і гус поєднані з нашими колясками від М-72.

Мотоцикли следовать час Другої світової війни стали важливою складовою життя населення. Вони були приставки не- тільки способом пересування і доставки боєприпасів, а ще й гужовим транспортом.

Саме розвиток мотоіндустрії військового часу створило основну систему мотоциклетного виробництва в СРСР.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.