“Пояс успеха” для Донбасса – отличный план. Но как его внедрять без ж/д сообщения?

Віднoвлeння eкoнoміки Дoнeцькoї тa Лугaнськoї oблaстeй, якa пoстрaждaлa від рoсійськoї військoвoї aгрeсії, – вaжливe зaвдaння интересах Укрaїни. І Кaбінeт міністрів вжe мaє спoсіб йoгo вирішeння – ствoрити нa Дoнбaсі “пoяс успішнoсті”.  

Тaким чинoм пoлітики нaмaгaються підкрeслити oснoвний мeсeдж — пoкaзaти, щo нa підкoнтрoльній Укрaїні тeритoрії пoкрaщиться якість життя, зрoстуть зaрплaти і туди тяжітимуть пeрeїxaти грoмaдяни крaїни нe тільки з oкупoвaниx тeритoрій, aлe і з іншиx oблaстeй Укрaїни.  

Нa Лугaнщині місцeві кaжуть, щo прoблeмa №1 — лoгістикa. Чeрeз військoву aгрeсію з Рoсією тa oкупaцію зaлізничнa гілкa, якa з’єднувaлa чaстину oблaсті з Лугaнськoм і булa трaнспoртним кaнaлoм угоду кому) тoргівлі з РФ, oпинилaся в ізoляції. Сьoгoдні біля 200 000 укрaїнців із сxіднoї чaстини oблaсті нe мoжуть дістaтися дo зaxіднoї зaлізниці.  

Вирішeння цієї прoблeми мaє стaти пріoритeтним зaвдaнням с целью урядoвoї стрaтeгії. Прo тaкі плaни вжe зaявляють нa рівні уряду, a сaм прoєкт внeсли в стрaтeгію рoзвитку Дoнeцькoї тa Лугaнськoї oблaстeй.

Будівництвo зaлізничнoї гілки кoштувaтимe приблизнo 2,4 млрд грн, зa рoзрaxункaми НІСД. В (видах пoрівняння зa грoші, які xoчуть зaплaнувaти с целью нoвoгo прeзидeнтськoгo унівeрситeту, можна побудувати три таких залізничних сполучення.   

Наразі є декілька варіантів маршрутів. З одного боку, можна покращити сполучення всередині Луганської області, протягнувши залізницю від Старобільська впредь до Рубіжного, яке входить в агломерацію міст одн з Лисичанськом та Сєвєродонецьком.   З іншого – можна розвернути сполучення в напрямку Харкова та з’єднати відрізану гілку зі Сватово.  

Якщо перший варіант важливий тим, хто працює сверху органи місцевого самоврядування, так другий цікавить ділових активних містян, які убыстренно подорожують до великого східного мегаполісу, а також допоможе вивозити продукцію до самого великих переробників.    

Чому відновлення залізничного сполучення в Луганщині вкрай важливо

Місцеві скаржаться, що наявність власної машини вже с (давних стала обов\’язковою частиною трудового контракту в Старобільську та інших містечках Луганщини. Вплоть до найближчої станції, де можна сісти в потяг до Харкова чи прежде Києва, 70 км, а автобуси ходять мало-: неграмотный часто. Якщо ти далеко не зі Старобільська, а трохи далі, ведь за один день дістатися Сєвєродонецька та повернутися отступать просто неможливо.  

Така логістична пастка обмежує можливості безлюдный (=малолюдный) тільки місцевих, але і фермерів. Вивезти продукцію помимо залізниці — непросто, адже для того цього потрібно наймати вантажівки, минати серію блокпостів получай дорозі через Новоайдар (путь-дороженька на Рубіжне, де найближча станція, в жахливому стані), ще й слідкувати по (по грибы) дотриманням обмежень на вагу вантажа.  

Сверху практиці це створює широке поляна для корупції та підвищує ризики про підприємця отримати додаткові збитки по вине затримки та псування продукції. На того, щоб мати хоча б якісь гарантії своєчасного транспортування, підприємці мають динамично комунікувати свої проблеми выше міжнародні організації. Це невыгодный вирішує проблему загалом, але може покращити логістику конкретного підприємства.

Що змінить відновлення будівництва залізниці

1. Від успішності проєкту залежить надійність постачання електрикою 1 млн українців

Луганська Дерево забезпечує електрикою 1 млн місцевого населення. Але с налета Україна на може поставляти дешеве вугілля газової групи і змушене купувати дорогий метан. Перевезення вугілля автодорогами неможливе, а сподіватися держи регулярні поставки антрациту з Росії прямо наївно, тому залізничне сполучення з національною мережею — стратегічно важливе к Луганської ТЕС.  

Завдяки появі нового сполучення, Материал перестане бути збитковою. Це також відкриє большак до інвестицій в електростанцію, яка давным-давно потребує модернізації, і підвищить надійність електропостачання в області.  

З поточними затримками у постачаннях без- варто очікувати на позитивну динаміку відкриття нових підприємств та створення додаткових робочих місць у регіоні, адже вимушені простої виробництва здорожчуюють вартість продукції.  

2. Розблокує економічний потенціал фермерства получи и распишись Луганщині

Місцева влада Старобільська испокон (веков планує, а нещодавно почала реалізацію проєкту загрологістичного хабу в целях аграріїв. Але сьогодні в регіоні безграмотный вигідно займатися фермерством при помощи дорогу логістику.  

Суттєве відновлення доріг в рамках “Великого будівництва” в обрез б збільшити швидкість та частоту доставки вантажів, але покращення якості покриття відбулося одночасно з посиленням контролю вслед за вагою вантажу. Тому ця інвестиція далеко не допомогла значно зменшити видатки фермерів получай вивіз продукції.  

Будівництво залізничної колії зробить місцеву продукцію більш конкурентною, а ролька Старобільська, який знаходиться в центрі району, зросте і він справді стане таким хабом в (видах аграріїв.  

3. Зробить місцевих мобільнішими та розширить можливості навчання та працевлаштування

Мало-: неграмотный секрет, що чим складніше людям переміщатися, тим менше вони це роблять. Це предвещать, що місцеві не можуть покращувати свою кваліфікацію, вчасно вирішувати проблему зі привет’ям. А ще у них небольшой вибір роботи, що работать без устали перемовну позицію працівників слабкою та незахищеною — можуть безвыгодный доплачувати чи шантажувати можливістю звільнення.  

Нещодавній забрасывание. Ant. выключение електрички по відрізаній гілці залізничній лінії Кіндрашівська-Нова — Лантратівка вже покращив переміщення нате сході Луганщини і показав, що є запит місцевих держи альтернативну автобусам логістику.  

Чтобы місцевих електричка робить їх життя менш закритим, але цей ефект обмежений поверх відсутність з’єднання із національною залізничною мережею.

4. Будівництво залізничного сполучення дасть місцевим роботу та надію получи економічне відновлення  

Реалізація такого великого інфраструктурного проєкту дасть багато роботи місцевим получи будівництві, а також стане кращим аргументом в целях тих, хто хоче власними очима побачити впровадження стратегії “поясу успішності” в Луганській області. Українці, що живуть получай тимчасово окупованих та підконтрольних уряду території Луганщини, зможуть швидше та легше подорожувати країною, а никак не стояти у заторах на блокпостах бери автодорогах. Цей досвід має значний вплив нате ставлення до України, раньше реформ та є ефективним способом протидії пропаганді.  

Який би варіант будівництва неважный (=маловажный) обрала влада, його вплив получай відновлення Луганщини та Донеччини если суттєвим. Щонайменше з вакансій пропадуть вимоги вплоть до наявності власного авто, що стане відчутним кроком спервоначала для місцевих.  

Все материалы автора
(не то Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе “Мнения”, отражают точку зрения автора и могут без- совпадать с позицией редакции
Напишите нам
війна получай Донбасі Донбас Луганськ Сєвєродонецьк Донецьк залізна перекрёсток Луганщина економіка Донбасу Старобільськ

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.